Bude to po volbách lepší?

9. září 2009 | 09.04 |

     Obehranou písničkou se stává politické zdůrazňování potřeby urychlené volby nové Poslanecké sněmovny P ČR. Jedni volají po potřebě silné vlády, jiní varují před nemožností schválit st. rozpočet, téměř všichni se otírají o Ústavní soud. Instituce, která byla založena s cílem dbát na dodržování ústavy, se najednou nehodí do politických plánů. Kritikům, zdá se mi, chybí především pokora a respekt k rozhodnutím oprávněného orgánu.

     Vezmu-li v potaz skutečnost, že na kandidátkách do nových voleb je celá řada dnešních poslanců, tak si jen těžko mohu odpovědět na otázku v čem vlastně bude nová PS lepší a odpovědnější než ta dnešní. Kde vzít záruku, že vznikne silná vláda když tento vysněný ideál pro vítěze voleb je v našich končinách nedostupný snad od prvních voleb konaných v samostatné ČR?  Nic bohužel nenasvědčuje tomu, že politici bytostně respektují skutečnost, že suverénem voleb je volič a nikoliv jejich strana. To volič rozdá karty a oni s nimi musí umět hrát. Kdo to nedovede ať raději uvolní místo jiným.

     Za totální naivitu považuji důvěru ve sliby stran, že jejich povolební chování bude lepší než to současné. Čím nás asi hodlají překvapit ti, v jejichž řadách rostl v průběhu končícího volebního období počet přeběhlíků nebo nominovali do ministerských postů politiky, kteří ve vládě nerespektovali politiku vlastní strany? Kde vzít jistotu, že strany, které zklamaly budou příště úspěšnější? Patrně nikde, po jiných stranách však není dostatečná poptávka a ty stávající jsou, přiznejme si to aspoň v koutku duše, odrazem svého předobrazu, nás všech. Tím dřív nechápu proč nelze projednat a případně schválit rozpočet připravený současnou vládou. Možná nám chtějí předsedové stran jenom říct, že budou příště lepší. Obávám se, že na opravné pokusy je místo a čas v atletice nikoliv v politice a řízení ekonomiky celého státu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Bude to po volbách lepší? alena b. 10. 09. 2009 - 17:40
RE(2x): Bude to po volbách lepší? františek kroupa 10. 09. 2009 - 21:39