Kdo nebo co bude nepostradatelným příště ?

28. srpen 2009 | 12.32 |

     Daňový podvodník byl pravomocně odsouzen. Dostal dva roky podmíněně a vysokou pokutu. Soudím tedy, že spáchal trestný čin. Pikantním není jen fakt, že pracoval ve vysoké funkci na ministerstvu financí, ale také to, že ve své funkci zůstává i čtyři měsíce po vynesení rozsudku. Bývalý ministr financí M. Kalousek jej neodvolal s odůvodněním, že přestupek, kterého se dopustil, je nesrovnatelný vůči desítkám miliard, které Česku zachránil a on jej tam prostě potřeboval.

     Co na to asi zklamaní občané, kteří uvěřili někdejšímu sloganu "padni komu padni"? Nelze vyloučit, že jedním z hlasatelů tohoto sloganu byl v době cinkání klíčů i nedávný p. ministr a současný místopředseda a zakladatel TOP 09 a bývalý předseda KDU-ČSL p. Kalousek. Ten velmi razantně tvrdil před minulými volbami do PS, že KDU-ČSL, kterou do voleb vedl, nikdy nebude ve vládě, která by se jakkoliv opírala o podporu komunistů, aby se po volbách tajně snažil dosáhnout koalice s ČSSD za tiché podpory KSČM. Činil tak pro potřebu udržet stranu v popředí české politiky. Škoda, že nelze předpovědět co bude potřebovat po letošních volbách a jak se zdá, už vůbec nelze předpovědět, budou-li jeho povolební potřeby totožné s jeho předvolebními sliby. Připomeňme si i slib současného předsedy KDU-ČSL, že jeho strana nebude po volbách součástí vlády, která by se opírala o přeběhlíky. Snad to bude více pravda než Kalouskovo tvrzení z roku 2006.

     Zajímavé by mohlo být co na popsané postoje svého současného místopředsedy a nedávného vládního kolegy říká předseda TOP 09 p. Karel Schwarzenberg, který podrobil soukromému auditu podezřelého z úplatků p. Čunka. Víme přece, že Kalouskem chráněný státní úředník spáchal trestný čin a ne, jak říká Kalousek přestupek a není jenom podezřelý, ale pravomocně odsouzený. Neméně zajímavý by mohl být postoj p. senátora Štětiny, který v současné době proslul jako bojovník proti komunismu, ale po Kalouskově názorovém veletoči z roku 2006 jej intenzivně obhajoval.  

    

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kdo nebo co bude nepostradatelným příště ? veronika 29. 08. 2009 - 17:02
RE(2x): Kdo nebo co bude nepostradatelným příště ? františek kroupa 30. 08. 2009 - 11:12