Díky, že zatím nejste jako oni

21. červenec 2009 | 12.21 |

     V období blížícího se dvacátého výročí Listopadu je bohužel důvodů k jásotu méně než málo. Zářivé vzpomínky na spontánní manifestace s heslem nejsme jako oni v průběhu let nejen vybledly, ale díky novým a novým poznáním zcela zešedly a člověk aby se obával, že začnou přičiněním dnešních politiků černat.  

        Letitá neochota omezit rozsah imunit zákonodárců s rádoby moudrým zdůvodněním, že problém je nutno řešit komplexně i když za období umožňující svou délkou podat  komplexních návrhů několik set, ne-li ještě o řád výš, jsme opravdový a politickou scénou plně podporovaný návrh nezaznamenali. Podivné zdůvodnění pana poslance Buergermeistra, že neoprávněně získané peníze za činnost v dozorčí radě převážně státního podniku nevrátí jelikož v tomto orgánu nezastupuje parlament nýbrž hlavní město vyvolává otazníky, zda politik v jeho podání je opravdu tím kdo slouží veřejnosti v době výkonu mandátu 24 hodin denně. Navíc není zřejmé, zda on a podobně své poslání chápající politici by došli optikou dělení své životní dráhy na parlamentní, komunální a patrně také soukromou konečně k závěru odbourat neúměrnou imunitu a ponechat ji opravdu a ne jenom v případných předvolebních sloganech pouze a výhradně na činnost a vystupování v parlamentu.

      Osobně se dlouhodobě domnívám, že vše co je mimo vystupování v parlamentu má být zbaveno ochrany před soudním řízením a to ve znění ústavy a ne jenom na základě případného vydání provinilého zákonodárce k trestnímu stíhání komorou, které je členem. Ostatně jinde než před soudem svou nevinu nikdo neprokáže a je pouhá iluze, že ten kdo nebyl usvědčen, protože jeho usvědčení bylo využitím imunity znemožněno, je nevinen a morálně způsobilý znovu kandidovat. Jenom doufám, že tento fakt nebude vyznávat pouze mizivá menšina voličů a ostatní nebudou jakékoliv poklesky konkretních osob i stran, které takové osoby zařadí na kandidátku omlouvat často slýchaným sloganem o tom, že to přece dělají všichni. Vím zcela jistě, že ne všichni a pokud bych se mýlil tak kam se vlastně posunula naděje, že nejsme jako oni? Nenechejme ji vyšumět, byla by to škoda pro všechny.   

    

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Díky, že zatím nejste jako oni rozeta 24. 07. 2009 - 12:15
RE: Díky, že zatím nejste jako oni aa 30. 07. 2009 - 09:07
RE(2x): Díky, že zatím nejste jako oni kroupa 31. 07. 2009 - 15:50
RE(3x): Díky, že zatím nejste jako oni aa 02. 08. 2009 - 17:49