Zdá se, že dobře už bylo

7. srpen 2010 | 16.51 |

     Je na čase zbavit se při pohledu na politiky růžových brýlí, které jsme si nasadili v listopadu 1989. Za své vzaly povídačky o oddané službě veřejnosti, na povrch se derou informace o nelítostných praktikách, službu nahradil boj o moc. Lze si jen přát, aby to nebyl boj třídní. Demokracie se stala rozervaným cárem posměchu hodného zneužívání její zásad v bezskrupulozním souboji o moc. Na frak dostává, jak se zdá, i spravedlnost ve všech svých podobách. Ostatně k soudu se prý podle nového chápání chodí pro rozsudek, nikoliv pro spravedlnost. Ministr spravedlnosti ruší stížnosti své předchůdkyně na rozsudky za podvody a zlodějiny. z okolí bývalé ministryně zaznělo, že při stížnosti v záležitosti uprchlého T. Pitra postupovala  stejně jako v desítkách jiných stížností. Budou-li tyto desítky stížností hodnoceny novým ministrem stejně jako ty už zmíněné, máme se na co těšit. To tím dřív, že tolik vyhlášených rozsudků bylo nutno napadnout ministerskou stížností. Naneštěstí pro nás a na štěstí pro ty, kterých se zmíněné problémy týkají (Vesecká, Kučera, Němec a další), se skutečné pravdy dočkáme jen stěží. Bohužel.  

     Nečekám změnu k lepšímu dokud bude pokračovat nepatrné poodhalení podivností vázaných na některé konkretní politiky vždy až poté co opustí své lukrativní posty a možná alespoň částečně zahladí stopy podezřelých postupů. K ničemu nám není mediální zmiňování o otaznících v pohádkovém zbohatnutí někdejšího premiéra Grosse když v době kdy se stával potenciálním boháčem všichni mlčeli. K čemu je nám zveřejňování co si pořídila bývalá manželka někdejšího premiéra Topolánka když dnes ani nikdy dříve nebyl podán jediný důkaz (nebo nebyl vyslyšen žádný podnět?) o tom, že zde není něco v pořádku. Ostatně nikde jinde než v patrně jediném národě, ve kterém mohl vzniknout Josef Švejk, může dojít ke kauze prozrazení-neprozrazení agentů, nalezení-nenalezení viníků za tento skutek či setrvalý stav postihu a nepostižení těch, kteří se objektivně provinili. 

     Myslím, že se udělalo víc než dost pro to, abychom se ocitli v kritikyhodné situaci. Budiž na adresu nové vlády řečeno, že se snaží nalézt cestu z marastu, do kterého nás pomáhaly v uplynulých letech dostat i její strany a pozadu nezůstali ani členové stran ve vládní koalici sdružených. Tím není a nemá být řečeno, že ti opoziční a ti, kteří už v parlamentu nejsou, se v minulosti na přípravě současné situace aktivně nepodíleli. Tím více otazníků a oprávněné nelibosti vzbuzují na odiv veřejnosti a televizním kamerám předváděné trapné souboje u parlamentních mikrofonů a lépe na tom nejsme ani u nedodržení přislíbené redukce počtu parlamentních funkcionářů, kteří pobírají vyšší než základní plat. Novináře, kteří to dovedou odhalit již máme. Vzdor faktu, že volby do PS proběhly teprve nedávno, zdaleka není jisté, že jsme dokázali nalézt i vhodné politiky. Před předčasnou skepsí se ovšem nemůžeme chránit ničím jiným než patrně pouze planou nadějí a to je hodně málo.    

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zdá se, že dobře už bylo karel 08. 08. 2010 - 21:52
RE(2x): Zdá se, že dobře už bylo františek kroupa 10. 08. 2010 - 16:44