Nezklamali....

24. září 2009 | 22.32 |

     Dnešní den v Poslanecké sněmovně dal při úvodním jednání o udržení rozpočtového deficitu v ještě přijatelných mezích za pravdu skeptikům. Má-li být pravdivým pořekadlo, že politici nejsou vzor, ale pouze vzorek národa, mám potřebu se vzbouřit. Odmítám považovat tyto ochotnické herce televizních parlamentních přenosů za vzorek národa, ke kterému se sám počítám a nevím, nebylo-li by lépe se dobrovolně vydělit z národa jehož jsou oni vzorkem. Ostatně před zhruba devíti desetiletími si školáci přednášeli m.j. i tyto verše : Prý se ten Havlíček v hrobě svém obrací, - že se ten národ náš, že se tak potácí. - Jak on se potácí od věků do věků - Čechové byli vždy národem otroků. Dnes máme větší štěstí. I když těch, na které lze pohlížet s despektem není málo, zdaleka nejsou takovými všichni Češi a domnívám se, že ani ne všichni čeští politici. I když, objektivně zjištěné procento jejich výskytu by nás možná rozesmutnilo víc než si dovedeme připustit nebo představit.

    Je možné, že p. Paroubek byl oprávněně obviněn za návrh snížit platy ústavních činitelů o 20% z populismu. Nedomnívám se však, že tímto pojmem lze označit oněch 20%, ale nanejvýš fakt, že využil pro svoje zviditelnění ve stálé předvolební situaci projednávání tak citlivého tématu jako zadlužování země. Skromně předpokládám, že nikoho nepřekvapilo, že návrh nenachází sluchu. Rozpočet by to nezachránilo, ale gesto směřující správným směrem by to bylo. Charakteristiku odporu proti tomuto návrhu již konstatovaly zmíněné verše z dvacátých let minulého století.

     Snad by stálo za zapamatování i chování některých výtečníků z řad zákonodárců. Na svá vystoupení nemohou být hrdi pánové Rath a Kalousek, z minulosti se takto nesmazatelně zapsali do paměti informovaných i uživatelé obscenních gest, autoři neslušných SMS zpráv a další. S tím se dnes sice nedá dělat vůbec nic, ale naděje na zlepšení je tady vždycky. Snad budou po čase nové volby. Nezapomeňme na zmíněné i známé a zde nejmenované výtečníky a spočítejme jim to ve jménu vlastní budoucnosti a hlavně budoucnosti těch nejmenších nebo dosud nenarozených, kteří si rozhodně nezaslouží takové zákonodárce, kteří si pletou jednací sál s obývacím pokojem tura domácího a využívání parlamentního mikrofonu s obsluhou fekálního vozu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře