Lepší než ten letošní

31. prosinec 2009 | 19.04 |

     Dvacet let stará naděje vzniklá na troskách komunistického režimu, který je už celá dvě desetiletí naštěstí minulostí, se ne zcela naplnila. Jak by také mohla když  značná část těch, kteří si vytvářeli povědomí o tom co je a není správné pod taktovkou marxismu-leninismu, je stále u ekonomiocké moci i když třeba dávno odložila rudou knížku nebo modrou svazáckou košili. O mnoho lepší nemusí být ani někteří z těch, kteří sice zmíněné propriety nikdy nevlastnili, ale pod taktovkou té doby vyrostli a mnohé z její nauky mají hluboko pod kůží ještě dnes.

 Pokusím se být ještě jednou naivním a budu očekávat změnu od blížících se voleb. Kéž bychom dokázali na jaře příštího roku vymést všechno co p. Topolánek nazval Augiášův chlév a všechny ty, které zahrnul pod pojem kmotr. Přidejme i všechny, které označil p. Paroubek slovem šibal a nezapomeňme na všechny ostatní, které známe a v popředí společnosti je už nechceme mít nebo jsme je tam nechtěli mít nikdy. V této očistné kůře se pochopitelně můžeme i mýlit. Nikdy však tak osudově jako když necháme rozhodování na jiných a z pohodlnosti či nedostatku odvahy budeme odevzdaně tvrdit či vzdychat, že stejně nic nezmůžeme. Minimálně od dob Jana Nerudy přece víme, že nejsme ani slabí ani malí. Jen vědět koho nechceme a proč a tento názor neoblomně prosazovat. Je celkem lhostejné, jde-li o takové, kteří nikdy nevzbuzovali důvěru nebo třeba o ty, kteří se už dlouho vyhřívají v popředí politiky a dávno nejsou schopni pochopit co to je život běžného občana této země.

     Přeji všem čtenářům hezký, příjemný a úspěšný Nový rok, lepší než ten letošní a naplněný stěstím, zdravím, osobní i rodinnou pohodou uprostřed lidí, které mají rádi, kterých mají důvod si vážit, a kterým stojí za to, aby jim stáli v nepříjemných chvílích, jaké umí život také připravit, bok po boku.   

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře